ජාතික සඟ සමුළුව හෙට තුම්මුල්ල සම්බුද්ධත්ව ජයන්ති මන්දිරයේදී..

Buddhist monks attend Pope Francis' meeting with religious leaders at the Bandaranaike Memorial International Conference Hall in Colombo, Sri Lanka, Jan. 13. (CNS photo/Paul Haring) See POPE-RECONCILIATION Jan. 13, 2015.

බෙඳුම්වාදී 20 වැනි ආණ්ඩුක‍්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් නොකරන  ලෙස ආණ්ඩුවට බලකරමින් ජාතික සංවිධාන සම්මේලනය විසින් පවත්වනු ලබන ජාතික මහා සඟ සමුළුව හෙට (3) දින පෙරවරු 9.00ට තුම්මුල්ල සම්බුද්ධත්ව ජයන්ති මන්දිරයේදී පැවැත්වීමට නියමිතයි.

මෙම සමුළුව වෙඬරුවේ උපාලි අස්ගිරි මහාවිහාර පාර්ශවයේ අනුනායක  හිමියෝ සහ නියංගොඩ විජිතසිරි මල්වතු පාර්ශවයේ අනුනායක හිමියෝ ප‍්‍රමුඛ මහා සංඝරත්නයේ ප‍්‍රධානත්වයෙන් මෙම සඟ සමුළුව පැවැත්වේ.
ජාතික මහා සඟ සමුළුව පිළිබඳව අස්ගිරි – මල්වතු දෙපාර්ශවයේම මහානායක හිමිවරුන් දැනුවත් කර තිබෙන බව ජාතික සංවිධාන සම්මේලනයේ කැඳවුම්කරු රියාද් අද්මිරාල් සරත් වීරසේකර මහතා ප්‍රකාශ කරයි.