ඇමෙරිකාව නැවත විවෘත කිරීමට කාලය පැමිණිලා – ට්‍රම්ප්

ඇමරිකානු ජනාධිපති ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් සහ ජනාධිපති අපේක්ෂක ජෝ බයිඩ්න් අතර අවසන් විවාදය අවසන් වී තිබේ.

 

කොවිඩ් 19 වෛරස ව්‍යාප්තිය හමුවේ මෙවරද දැඩි සෞඛ්‍ය ආරක්ෂිත ක්‍රමවේදයක් යටතේ මෙම විවාදය පැවැත්වු අතර මෙවර ද ජනාධිපති අපේක්ෂකයින් දෙදෙනා සංවාදයේදී පෞද්ගලිකව මඩ ප්‍රහාර එල්ල කර ගත් බව විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කරයි.

ඒ අනුව එක්සත් ජනපදය නැවත විවෘත කිරීමට කාලය පැමිණ ඇති බව ට්‍රම්ප් පවසන අතර කොරෝනා මරණවලින් පිරි අඳුරු සීත සෘතුවෙන් රට මුදා ගැනීමට ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප්ට කිසිදු අවශ්‍යතාවක් නොමැති බවට ඩිමොක්‍රටික් පක්ෂ ජනාධිපති අපේක්ෂක ජෝ බයිඩන් චෝදනා කර තිබේ.

“අපි එය සමඟ ජීවත් වීමට ඉගෙන ගන්නෙමු” යනුවෙන් ජනාධිපතිවරයා පවසන විට 77 හැවිරිදි බිඩෙන් මහතා, “එන්න, අපි ඒ සමඟ මැරෙමු.” යනුවෙන් පැවසු බව විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කරයි.

අමෙරිකානු ජනාධිපතිවරණයට තවත් දින 11ක් තිබේ.