ප්‍රහාරයේ තාක්ෂණික මොළකරුවා, වර්චුසා ‌මෘදුකාංග ඉංජිනේරුවෙක්

පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයට අදාළව අත්අඩංගුවට ගත් වර්චුසා ආයතනයේ මෘදුකාංග ඉංජිනේරුවරයා ඒම ප්‍රහාරයේ තාක්ෂණික කටයුතු මෙහෙයවා ඇති බවත් ඉන්දීය බුද්ධි අංශ ඔහු පිළිබඳව ඉන්දීය බුද්ධි අංශ විසින් වසර තුනක පමණ කාලයක සිට අයි.ඒස්. ත්‍රස්ත සමබඳතා සම්බන්ධයෙන් විමර්ශන කර ඇති බවත් රොයිටර්ස් පුවත් සේවය වාර්තා කරයි.

පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ පාර්ශ්ව දෙක වන ජාතික තව්හීද් ජමාත් සංවිධනය හා ජමාතේ මිල්ලාතේ ඊබ්‍රහිම් යන තහනම සංවිධාන දෙක අතර සම්බන්ධකිරිම් මෙම 24 හැවිරිදි සැකකරු විසින් කර ඇති බවට විමර්ශන අංශ අණාවරණය කරගෙන තිබේ.

අඩිල් අමීස් නැමැති මෙම සැකකරු අප්‍රේල් 25 දා පොලිස් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

මේ සම්බන්ධයෙන් අවශ්‍ය සහයෝගය ඉන්දීය බුද්ධි අංශ විසින් ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදී තිබේ. මේ පිළිබඳව රොයිටර්ස් පුවත් සේවය අමීස්ගේ පියාගෙන් තොරතුරු විමසා ඇති අතර ඔහු පවසා ඇත්තේ චෝදනා අසත්‍ය බවයි.